YADAWEB
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

YADAWEB

Hayatın Çevrilen Bu Yeni Sayfasında Yaşamın En Güzel Renkleriyle Çevrilmiş Bir Dünya Sizlerin Olsun

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Microsoft Windows Vista Hakkında Herşey
TORTUM FIKRALARI Icon_minitimePaz Ekim 05, 2008 5:32 am tarafından Admin

» MUSTAFA SANDAL - SEN DAHA BİR ÇOCUKSUN
TORTUM FIKRALARI Icon_minitimePaz Haz. 29, 2008 5:10 am tarafından Admin

» MUSTAFA SANDAL MELEK YÜZLÜM
TORTUM FIKRALARI Icon_minitimeÇarş. Haz. 04, 2008 9:02 am tarafından güüüll

» Mustafa Sandal akışına bırak - ALBÜM ÇALIŞMASI GÖRÜNTÜLERİ
TORTUM FIKRALARI Icon_minitimeSalı Mayıs 27, 2008 7:40 am tarafından Admin

» Mustafa Sandal akışına bırak - ALBÜM ÇALIŞMASI GÖRÜNTÜLERİ
TORTUM FIKRALARI Icon_minitimeSalı Mayıs 27, 2008 7:37 am tarafından Admin

» MUSTAFA SANDAL RESİM ( OKUL AÇILIŞI)
TORTUM FIKRALARI Icon_minitimePerş. Mayıs 22, 2008 7:33 am tarafından Admin

» MUSTAFA SANDAL ÖZEL VİDEO
TORTUM FIKRALARI Icon_minitimeSalı Mayıs 13, 2008 7:50 am tarafından Admin

» SİZİ EN ÇOK NE EĞLENDİRİYOR?_?
TORTUM FIKRALARI Icon_minitimePaz Mayıs 11, 2008 9:45 am tarafından Admin

» ---KARİKATÜR---
TORTUM FIKRALARI Icon_minitimePaz Mayıs 11, 2008 9:38 am tarafından Admin

Navigation
 Portal
 Ana Sayfa
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Istatistikler
Toplam 58 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: raffdaw

Kullanıcılarımız toplam 37 mesaj attılar bunda 34 konu

TORTUM FIKRALARI

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Lakap : YADA

TORTUM FIKRALARI Empty
MesajKonu: TORTUM FIKRALARI   TORTUM FIKRALARI Icon_minitimeÇarş. Şub. 20, 2008 8:10 am

Tortum'un köylerinden birine Kaymakam bir köprü yaptırır. Ancak köprü biraz alçak olduğu için buradan geçen eşeklerin kulaklarına sürtünür.
Tortumlu da eline bir bıçak alarak eşeğin kulağının sürtündüğü yerleri oymaya başlar. Tam bu sırada Kaymakam yanına gelir ve niye köprüyü oyduğunu sorar. Tortumlu da eşeğinin kulakları sürttüğü için bunu yaptığını söyleyince Kaymakam:
-Köprüyü oyacağına eşeğin ayaklarına gelen yeri kazısana,der. Tortumlu şöyle bir bakar:
-Bir de ohumuş adamsan Gaymagam beg, ben diyirem gulahlari... sen diyirsen ayahlari!

Bir zamanlar yol vergisi vardı. Ya yol vergisi vereceksin ya da yol işinde çalışacaksın. İki Tortumlu hem vergi verememiş hem de işten kaçmışlardı ki yolda jandarmayla karşılaştılar.

-Dipkoçanızi verin bahim!

-Yohdur.

-Adın ne?

Tortumlu, arkadaşının gözlerine bakıp bir işaret verdi. Adlarını da söylemezlerse kurtulacaklardı.

-Ola benüm adım neydi Memmed?

-Ben ne bülim Ehmed!
Narman'lı iki acemi avcı uzakta bir tavşan görüp ateş ettiler. Vakit akşam üzeriydi, alacakaranlıktı. Aleleacele soyup ateşte kızarttı bir güzel yediler. Üstüne de birer cıgara tellendirmişlerdi ki yanlarına biri yaklaşıp selam verdi. Gelen, kızılcık satmaktan dönen bir Tortumlu idi.

-Ağalar sabah giderken eşşegüm buralarda guzlamuş(yavrulamıştı) idi, heş gördüüüüz?

İki avcı birden gözgöze geldiler. İçlerinden biri mırıldanıyordu:

-"Odur oooo!"

Zamanın birinde Tortum Gölüne bir vatandaş düşer fakat kimse cesaret edip çıkaramaz. Bizim cesur tortumlu atlar göle ve büyük uğraşlardan sonra adamı kurtarır ve kıyıya çeker fakat oda ne kurtardığı adamı göle geri atmazmı. Adam boğulur niye böyle yaptığını soranlara gururla cevapverir.

- Eee atalarımaz nedemiş "İyilik yap denize at. Balık bilmezse Halık bilir."

Hayatında hiç otobüse binmeyen Tortumlu birgün istanbul'da işi çıkar ve istanbula gitmek için bilet alır hemde en önden. Otobüs tam Esenler otogarına girerken vitesi kırılır. Tortumlu dayanamaz ve şöförün yanına giderek:

- Gardaş bir şey demiremde, onun başına bir hal geleceği belliydi . Taaa Erzurumdan başladın buraya kadar oynadın

Tortumlu'nun biri eşeğe yüklediği dutu "batmanı 2.5" diye bağırarak satıyordu.Biri kulağına eğilip "kilosu gaça" diyende:
-Niye baba ele egilib gulağıma fısıldirsan, hoç esgeriye mevzeri satmiram; tut satiram!
http://www.yadaweb.tk

TORTUM FIKRALARI
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» tortum resimleri